Aicinām apmeklēt izstādi “No māla līdz porcelānam”

Aicinām apmeklēt izstādi “No māla līdz porcelānam”

No 3. augusta līdz pat gada beigām Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespēja apmeklēt mākslinieces Eleonoras Pastares keramikas darbu izstādi “No māla līdz porcelānam”.

Māksliniece Eleonora Pastare ir dzimusi Daugavpilī, bet lielāko savu dzīves daļu ir pavadījusi Līvānos. 1974. gadā absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu un 2007. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā Daugavpils universitātē. Kopš 1977. gada māksliniece ir piedalījusies vairākās izstādēs un mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs. Eleonora Pastare vairākus gadus ir darbojusies arī kā pedagoģe palīdzot bērniem iepazīt keramikas pasaules burvību.

Eleonoras Pastares izstādē ‘’No māla līdz porcelānam‘’ ir iespējams apskatīt mākslinieces keramikas darbu retrospekciju. Vērojot mākslinieces darbus var pamanīt, ka māksliniecei piemīt pilnīga materiāla kontrole un dziļa mīlestība rūpīgi veidojot savus darbus. Tieši tāpēc viņa spēj savaldīt pat vissarežģītākos keramikas materiālus.

«Māksla un amatniecība viena otru neizslēdz, tā vienkārši nevar pastāvēt viena bez otras. Amatniecība mākslā ir daļa no tā ko var mācīt un iemācīties. Katra mākslinieka lielākais izaicinājums ir papildināt vispārzināmo un radīt jaunu interpretāciju. Iedvesma - tas var būt jebkas - dabas norises, skaistais ,ko var saskatīt it visā.» tā Eleonora Pastare.

Ieteikt citiem: