Maršruts “Brīnumzemes pasaka”

Ekskursijas maršruts skolēniem
“Brīnumzemes pasaka”

 

Reiz kāds Ceļotājs meklēja savu Laimes putnu. Daudzas,  jo daudzas valstis apceļoja, tā arī viņu neatrada,  līdz kāds pastāstīja par Brīnumzemi. Tur mītot mākslinieks, kurš prot no smiltīm darināt brīnumu lietas. Tā nu Ceļotājs saprata, ka iespējams tieši mākslinieks var radīt viņa ilgi meklēto Laimes putnu.

Pāri trejdeviņiem kalniem un lejām viņš nonāca Brīnumzemē un atrada mākslinieku, kurš darbojas Latgales mākslas un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcā. Ceļotājs ļoti vēlējās piepildīt savu sapni, un lūdza, lai mākslinieks darina loloto Laimes putnu, ar kuru kopā  viņš apceļos Brīnumzemi.  Ar mīlestību un rūpēm, augām dienām un naktīm mākslinieks radīja Ceļotāja ilgi loloto Laimes putnu  un atklāja viņam  brīnuma noslēpumu, piebilstot, ka mīlestība, ko sniegs Ceļotājs, radīs putna dvēseli.

Bet kā lai rada putna dvēseli? Pēc ilgām pārdomām Ceļotājs  nolēma radīt putna dvēseli apceļojot Brīnumzemi, sniedzot pozitīvas emocijas sev un apkārtējiem. Un tā sākas Ceļotāja piedzīvojums…

 

Apskates objekti:

1. Latgales mākslas amatniecības centrs
2. Jersikas čipsu ražotne
3. Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija
4. Riebiņu zirgaudzētava “Trīs vītolu staļļi”