Keramikas izstāde

Keramikas izstāde "Pumpunellas atradnes"

18.05.2024 18:00 līdz 18.07.2024 17:00 Bezmaksas

Aicinām uz Unas Guras keramikas izstādes atklāšanu “PUMPUNELLAS ATRADNES”.

Līvānu stikla un amatniecības centrā “Muzeju nakts 2024” ietvaros , 18.maijā no plkst. 19:00- 23:00 aicinām uz Unas Guras keramikas darbnīcu ( dalība bez maksas)

Unas Guras izstādē “Pumpunellas atradnes” ir redzami darbi no dažādiem mākslinieces dzīves posmiem. Sākot ar mākslinieces Unas Guras personālizstādes darbiem ,beidzot ar jaunatklājumiem keramikā , ka piemēram plīstošas glazūras. Mākslinieces pirmie soļi keramikā sākas ar podniecības pamatformu , ieskatoties darbos saskatāmas šīs lakoniskās podniecības formas, kuras pakļaujas keramikas skulptūras kustībai.

Māksliniece saka: “Būtībā mēs redzam apgrieztus ar kājām gaisā podiņus, vāzītes, kas apvienoti vienotā kompozīcijā. Lai sasniegtu savas keramikas kompozīciju koptēlu, pētu un veidoju telpisko darbu proporciju, lai iegūtu skulptūras kustības virzienu pastiprinot to ar niansēto tonalitāti dekorējumā un glazūrās . Esmu viena no keramiķiem, kas uzsāka laikmetīgās keramikas tradīciju Latgalē. Latgale šobrīd ir sasniegusi keramikas reģiona slavu, pateicoties laikmetīgās keramikas virziena izkopšanai, tai pat laikā nezaudējot arī Latgales keramikas kanoniskās tradīcijas. ”

Līvānu stikla un amatniecības centrs

Ieteikt citiem: