Aizvadītas mācības jauniešiem “Pats savas dzīves PREZIDENTS”

Līvānu novadā, Turku saieta namā no 26.  līdz 28. jūnijam notika apmācības jauniešiem - “Pats savas dzīves PREZIDENTS”! Šāda veida mācības norisinājās arī pagājušajā gadā, kad tās tika rīkotas Valmieras novadā, Burtnieku jauniešu centrā.

“Pats savas dzīves PREZIDENTS” ir apmācību programma jauniešiem, kas jau otro gadu tiek īstenota sešu mācību vadītāju sastāvā.  Šogad mācības notika tepat Līvānu novadā. no 26.-28.jūnijam, Turku saieta namā. Apmācību galvenais mērķis bija jauniešiem parādīt, ka mēs katrs pats esam atbildīgi par to, kā veidojam savu ikdienu, kā skatāmies uz lietām un kā virzām savu nākotni - mēs katrs pats esam savas dzīves prezidents. Mēs, kā savas dzīves prezidents, esam atbildīgi par savu mērķu noformulēšanu, uzstādīšanu un sasniegšanu, dzīves ceļa izvēli, lai justos labi un katrs būtu apmierināts ar savu dzīves kvalitāti.

Jāatzīmē, ka ne tikai mācību dalībnieki bija no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, bet arī paši mācību vadītāji sanāca kopā no vairākiem jauniešu centriem, pilsētām un novadiem, lai jauniešiem piedāvātu daudzveidīgu programmu un viedokļu, kā arī pieredzes dažādību! Mācību vadītāji: Marija Driksna MJIC “Kvartāls” vadītāja, Simona Šmidte no Valmieras JC “Vinda”, Madara Skrastiņa no Limbažiem, Ingūna Semule un Deniss Morozs no Rēzeknes novada un Ketija Černika no Olaines JC “Popkorns”.

Šo trīs dienu laikā jaunieši piedzīvoja intensīvu, ļoti bagātīgu un interesantu mācību programmu par dažādām tēmām.

Pirmajā dienā, izmantojot dažādas neformālās izglītības metodes, spēles un aktivitātes, mācību dalībnieki izskatīja tēmu stereotipi. Šīs dienas laikā jaunieši runāja par izplatītākajiem stereotipiem ar kuriem paši sastopas ikdienā, kā arī dalījās ar saviem pieredzes stāstiem. Dienas noslēgumā, lai jaunieši spētu labāk saliedēties, visi devās laivot. Laivās tika mērots ceļš 11,5km garumā - no Rožupes līdz Līvāniem.

Otrā diena sagaidīja ar kārtīgu gatavošanos dienai jeb rīta rosmi. Un tad jau dalībnieki steidza runāt un darboties par un ap tēmām LGBTQ+ un mobings. Mācību dalībnieki ieguva gan pamatzināšanas LGBTQ+ tēmā un vēlāk gan zināmo un no jauna uzzināto informāciju apkopoja un veidoja plakātus, ko apskatei izlikt jauniešu centros. Lai no visām pusēm un niansēm izskatītu tēmu mobings, jauniešiem vajadzēja iejusties dažādos tēlos un izspēlēt dažādas situācijas, tādā veidā mācību dalībnieki guva plašāku ieskatu šīs tēmas nopietnībā un aktualitātē. Otrās dienas vēlā pēcpusdienā visi mācību dalībnieki devās uz MJIC “Kvartāls” skeitparku, lai piedalītos Līvānu novada Jauniešu domes rīkotajā pasākumā LIDLAUKS. Pasākuma laikā jaunieši dzirdēja 3 iedvesmojošus dzīvesstāstus, gan varēja iemēģināt roku volejbolā un piedalīties muzikālā performancē. Neskatoties uz karsto laiku, jaunieši labprāt gan dziedāja, gan dejoja līdzi meiteņu grupai “Pāri Tiltiem”, kas spēlēja pasākuma noslēgumā. Pašā vakarā, kad visi bija atgriezušies mācību norises vietā, mācību dalībnieki un vadītāji pulcējās pie ugunskura, lai sadedzinātu savas negatīvās emocijas, kuras bija sarakstījuši uz lapām, kā arī izrunāja šajās divās dienās piedzīvoto.

Trešās dienas tēma bija pašizaugsme. Šajā dienā jaunieši vairāk strādāja individuāli, domāja par savu dzīves ceļu un izaugsmes iespējām. Un tad jau klāt bija mācību noslēgums - visi pulcējās aplī, lai izrunātu pieredzēto, iegūto un uzzināto.

Vairāk par šīm mācībā ir iespēja uzzināt sarunu festivālā “Lampa” 6. jūlijā - Diskusija "Pats savas dzīves PREZIDENTS" – Events – Sarunu festivāls LAMPA (festivalslampa.lv)

Pasākums notika Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 – Līvānu novads ietvaros.

Ieteikt citiem: