Jauniešu domju saiets 2024

Jauniešu domju saiets 2024

Tas nu ir noticis - pirmais Jauniešu domju saiets! Turku saieta namā 15. un 16. jūnijā aizvadīts vasaras pirmais Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024 pasākums “Jauniešu domju saiets 2024.” Šis pasākums pulcēja 13 jauniešu domes no visas Latvijas.

Vasara jau rit pilnā sparā un arī pirmais vasaras pasākums aizvadīts. Šoreiz tas notika diez gan slēgtā lokā, jo pasākuma dalībniekiem bija specifiskas prasības - lai varētu piedalīties šajā pasākumā, ir jābūt kādas pašvaldības jauniešu domes pārstāvim.

Jauniešu domju saiets tika organizēts pirmo reizi. Tā mērķis ir uzlabot jauniešu domju darbību Latvijā, dalīties pieredzē, mācīties no citiem, veidot sadarbības un, protams, domāt par to kā veidot savu apkārtējo vidi patīkamāku, iekļaujošāku un pilsoniski atbildīgāku.

Šoreiz saietā piedalījās 13 jauniešu domes no Rēzeknes nov., Kuldīgas, Jūrmalas, Varakļānu nov., Daugavpils, Gulbenes nov., Smiltenes nov., Jēkabpils nov., Ogres nov., Salaspils nov., Madonas nov., Jelgavas nov. un Līvānu novada. Kopumā tie bija aptuveni 70 cilvēki, ieskaitot koordinatorus, mācību vadītājus un organizatorus.

Pirmajā dienā katra jauniešu dome veidoja savu vizītkarti, tajā attēlojot valdes amatus, dalībnieku skaitu, savus mērķus, kontaktus, koordinatoru un kaut ko interesantu par sevi. Tas ļāva katras domes dalībniekam labāk izprast un apzināties savas jauniešu domes darbību un savu lomu tajā. Dienas turpinājumā jaunieši vadītā diskusijā sprieda par Jauniešu domju nozīmi Latvijā, izsakot savus viedokļus par to, vai iesaistīšanās jauniešu domē var tikt uzskatīta par brīvprātīgo darbu, vai tai jārīko tikai pasākumi, kā tā var prakstiski iesaistīties pašvaldības dzīvē u.c. ar jauniešu domes darbību saistītas lietas.

Pašā vakarā notika dalīšanās ar labās prakses piemēriem, kur jaunieši rādīja un stāstīja par kādu labi aizvadītu pasākumu, projektu, iniciatīvu vai kādu citu unikālu lietu par sevi.

Lai gan vakars un nakts nelutināja ar siltu laiku, jaunieši tik un tā kopīgi aizvadīja stundas cepot desiņas un zefīrus, diskutējot par nozīmīgām lietām un vienkārši atpūšoties.

Otrā diena sākās ar rīta rosmi, lai kārtīgi iekustētos dienai, jo tālāk sekoja aktivitātes par tēmu “iekļaušana”, kur pati tēma un aktivitātes tika iedvesmotas no Jaunatnes darbinieku izcilības programmas 2023. tomēr neizpalika arī radoša aktivitāte, kuras laikā jauniešu domes veidoja savu ideālo jauniešu domi. Jauniešu iztēlei un robežām nebija gala, bet dalībnieki sapņoja diez gan reālistiski, tāpēc ceram, ka katrai domei izdosies sasniegt izsapņoto. Noslēgumā tika veidotas ceļa kartes, lai, atgriežoties savas domes mājvietā, tās realizētu un uzlabotu savu darbību.

Neizpalika arī jauniešu domju koordinatoru saturīga laika pavadīšana. Tika diskutēts par un ap jauniešu domju darbību, koordinātu lomu jauniešu domē, izaicinājumiem u.c. svarīgām tēmām.

Brīvajā laikā jauniešu domes gan spēlēja bumbu, gan sarunājās, spēlēja spēles un vienkārši kopā pavadīja labi laiku.

Šīs bija divas ļoti piepildītas dienas, kuru laikā ikkatrs guva kādu atziņu un mājās brauca motivētāks. Mums ir neizsakāms prieks par jauniesu aktīvo darbošanos un iesaisti!

Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, Turku saieta nama darbiniekiem, mācību vadītājai Ievai Kaltniecei, Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciālistei Evai Sēlei, visiem jauniešiem un viņu koordinatoriem, kas mēroja gan tuvākus, gan tālākus ceļus, brīvprātīgajiem Liānai un Raimondam, Jānim Rūtiņam un viņa komandai par foto un video mirkļiem, Vidusdaugavas TV par sižetu!

Video sižetu par pasākumu skaties ŠEIT!
Bildes no pasākuma: ŠEIT!

Pasākums notiek Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 - Līvānu novads ietvaros. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrībā, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Aktivitātes tiek īstenotas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. 

Ieteikt citiem: