"Kā Tu patiesībā jūties?"

30. martā Līvānos tika aizvadīts pasākums “Kā Tu patiesībā jūties?”, kas notika divās daļās, veicinot pasākuma dalībnieku apzināšanos gan par savas fiziskās, gan arī mentālās veselības stāvokli.

Pirmā pasākuma daļa notika Grīvas aktīvās atpūtas parkā, kur pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Līvānu novada Jauniešu domes Ievas Birzākas un Evelīnas Žanetes Švirkstes organizētajā orientēšanās aktivitātē.

Orientēšanās aktivitāte nebija veidota kā sacensības, kurās noteiktu uzvarētājus, bet gan katra dalībnieka “uzvara” bija doties ārā pie dabas, pavadīt laiku aktīvi, domājot un prioritizējot savu fizisko veselību. Orientēšanās maršrutā katru sagaidīja 5 aktivitāšu punkti, kur ikviens varēja izpausties radoši, intuitīvi un fiziski. Dalībnieki gan izmēģināja savus spēkus šautriņu mešanā, gan atbildēja uz atjautības uzdevumiem, gan veidoja savus pašportretus no dabā atrodamiem materiāliem.

Pasākuma pirmās daļas mērķis bija parādīt, ka, dodoties ārā pie dabas, mēs ne tikai uzlabojam savu fizisko veselību, bet arī varam interaktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku ar draugiem un ģimeni, pilnveidojot savas zināšanas, atjautību un modrumu. Īpašs prieks, ka pasākuma pirmajā daļā piedalījās dažāda vecuma pārstāvji, – gan jaunieši un viņu vecāki, gan arī jaunākā dalībniece, kurai bija vien 4 gadi!

Pasākuma otrajā daļā tikāmies ar izaugsmes studijas “PŪCES ASTE” radītāju & vadītāju Ritu Stafecku, kura visus pasākuma apmeklētājus ieveda emociju pasaulē. Vairāk kā stundas garumā mācījāmies noteikt, kādas pozitīvas un negatīvas emocijas mūs skar konkrētās dzīves situācijās un lēmumu pieņemšanas procesos. Uzzinājām vairāk, kurā dienas daļā labāk meditēt, ko tas dod cilvēkam un cik ļoti mentālā veselība var ietekmēt mūsu ikdienu. Liels prieks, ka arī šajā aktivitātē piedalījās cilvēki ar plašu vecuma diapazonu, iesaistoties un daloties ar saviem viedokļiem, par emociju nozīmi un to, kā katrs no pasākuma apmeklētājiem patiesībā jūtas.

Liels paldies brīvprātīgajiem jauniešiem! Īpašu paldies un lielu URĀ vēlamies teikt Ievai Birzākai un Evelīnai Žanetei Švirkstei par orientēšanās pasākuma plāna veidošanu, organizēšanu un vadīšanu! Ļoti augsti novērtējam Ritas Stafeckas iesaisti otrās pasākuma daļas plānošanu, organizēšanu un vadīšanā. Paldies ikvienam, kas ieradās!

Pasākums notika Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 – Līvānu novads ietvaros.

Ieteikt citiem: