Aizvadīts pasākums "Būt Latgaliešiem""

Jautrībā, sirsnībā un ar patriotisma piegaršu 26. aprīlī aizvadīts nu jau piektais Latvijas jaunatnes galvaspilsētas 2024 pasākums Līvānos “Būt latgaliešiem”. Pasākums veltīts Latgales Kongresa dienai, kas ik gadu liek atcerēties, pieminēt un lepoties ar šo nozīmīgo notikumu Latgales vēsturē.

Latgales kongress jeb Pirmais Latgales latviešu kongress notika 1917. gada 26. - 27. aprīlī Rēzeknē. Latgaliešiem šis ir nozīmīgs notikums, kuru piemin ik gadu, jo tieši kongresa laikā tika nolemts, ka Latgales teritorijai jāapvienojas ar Kurzemi un Vidzemi, tādā veidā parādot Latgales latviešu piederību šobrīdējai Latvijas teritorijai un latviešiem kopumā.

Tā kā Līvāni ir atslēga Latgales vārtos, tad arī MJIC “Kvartāls” nu jau otro gadu pēc kārtas atceras un svin šo Latgalei nozīmīgo dienu, jo būt latgaliešiem ir gods un lepnums. Pasākuma mērķis ir parādīt jauniešiem un visiem interesentiem to, ka Latgale, tās cilvēki, tradīcijas un latgaliešu valoda ir vērtība ar ko var un vajag dižoties nevis slēpt.

Pasākuma īpašais viesis bija Jānis Auzāns, kas dzimis Līvānos un Latgales vārdu skandinājis visā Latvijā un ne tikai. Jānis stāstīja par savu dzīves gājumu un to, cik svarīgi ir visu laiku kaut ko mācīties, jo iegūtās prasmes noder pat tad, kad vismazāk to gaidām. Jautāts par to, kas Jāni iedvesmo, viņš īsi atbildēja: “Jaunieši!”

Pēc pieredzes stāsta pasākuma apmeklētāji tika sadalīti 4 komandās un izspēlēja kvadrātkodu spēli, tādā veidā arī izstaigājot visus Kvartāla stūrīšus. Gāja jautri un azartiski - cīņa bija spraiga un dažbrīd arī nācās kārtīgi padomāt, lai tiktu tālāk - taču visām komandām izdevās atrast un atrisināt ar Latgali, tās vietām, cilvēkiem un notikumiem saistītos uzdevumus.

Pilnībā piekrītam arī Jāņa teiktajam: “Latgalietis nav cilvēks, kas runā latgaliešu valodā. Latgalietis ir cilvēks, kas katru dienu nes Latgali savā sirdī. ” Arī mēs nesam Latgali sirdī, prātā un darbos sev līdzi!

Tik ļoti sirsnīgs un jaudīgs pasākums aizvadīts! Pateicību izsakām gan Jānim Auzānam, kas dalījās ar savu stāstu, gan visiem klātesošajiem par cītīgu klausīšanos, jautājumu uzdošanu un iesaistīšanos spēlē!

 

Pasākums notika Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 – Līvānu novads ietvaros.

Ieteikt citiem: